RETURN
 ···

Ahn, JaeBin

Ph.D. 2011  Columbia
Location (2023): SNU
Sibling(s)
14 listed
Bradford, Scott Charles
Branstetter, Lee G.
Chung, Chul
DeRemer, David
Debaere, Peter M.
Dingel, Jonathan
Evans, Carolyn L.
Kim, Ryan
Limão, Nuno
Michalski, Tomasz
Mishra, Prachi
Sugita, Yoichi
Teshima, Kensuke
Tian, Lin
Cousin(s)
237 listed
Ahsan, Reshad
Akerman, Anders
Allen, Treb
Antràs, Pol
Ardelean, Adina
Arita, Shawn
Atkin, David
Aubry, Amandine
Baccini, Leonardo
Baggs, Jen
Balding, Christopher
Baldwin, Richard E.
Beaulieu, Eugene C.
Behar, Alberto
Benarroch, Michael
Berthelon, Matias
Bilir, L. Kamran
Blanchard, Emily J.
Blonigen, Bruce A.
Bown, Chad P.
Brambilla, Irene
Brussevich, Mariya
Bustos, Paula
Campbell, Douglas L.
Carmichael, Calum M.
Chan, Jeff
Chaney, Thomas
Chatterjee, Arpita
Chen, Cheng
Cheong, Juyoung
Cherniwchan, Jevan
Choi, Jaerim
Chor, Davin
Collins, Susan M.
Coniglio, Nicola Daniele
Costinot, Arnaud
Cristea, Anca
Crowley, Meredith A.
Dasgupta, Kunal
De Bruyne, Karolien
de Gortari, Alonso
De Loecker, Jan
De Lyon, Josh
Dean, Judith M.
Dewit, Gerda
Dhingra, Swati
di Giovanni, Julian
Díez, Federico
Dutt, Pushan
Dutz, Mark A.
Ederington, Josh
Egger, Hartmut
Egger, Peter
Eppinger, Peter
Fajgelbaum, Pablo
Feehan, James
Feenstra, Robert C.
Felbermayr, Gabriel J.
Flach, Lisandra
Fort, Teresa
Friberg, Richard
Fung, K. C.
Furusawa, Taiji
Gang, Ira N.
Gazel, Ricardo C.
Ghironi, Fabio
Goldberg, Pinelopi Koujianou (Penny)
Gopalan, Sasidaran
Goswami, Sanjana
Graziano, Alejandro G.
Greenland, Andrew N.
Gulotty, Robert
Haaland, Jan I.
Hadjiyiannis, Costas
Hallak, Juan Carlos
Handley, Kyle
Hanson, Gordon H.
Harrison, Ann E.
Head, C. Keith
Heid, Benedikt
Heiland, Inga
Hellerstein, Rebecca
Henn, Christian
Hiller, Sanne
Holloway, Isaac R.
Hong, Chang
Hur, Jung
Ichino, Yasukazu
Iranzo, Susana
Ivus, Olena
Jäkel, Ina Charlotte
Je, Hyun-Jung
Jestrab, Ross
Johnson, Robert C.
Jung, Benjamin
Kamal, Fariha
Kapri, Kul
Karacaovali, Baybars
Kee, Hiau Looi
Kehoe, Timothy
Keuschnigg, Christian
Kim, Nam Seok
Kleinman, Benny
Klimenko, Mikhail M.
Knetter, Michael M.
Kohl, Miriam
Kokko, Ari
Koren, Miklós
Koska, Onur A.
Krebs, Oliver
Krishna, Kala
Kukharskyy, Bohdan
Lai, Edwin
Lake, James
Lee, Jieun
Lee, Kwan Yong
Lee, Kyu Yub
Levinsohn, James A.
Levy, Philip I.
Li, Yao
Li, Zhiyuan
Liang, Yang
Lima, Luiz
Linask, Maia
Liu, Mengxiao (Michelle)
Liu, Xuepeng
Lopresti, John
Lu, Chia-Hui
Lugovskyy, Volodymyr
Luong, Tuan Anh
Ma, Hong
Macedoni, Luca
Madan, Vibhas
Madsen, Jakob B.
Magee, Christopher S. P.
Maggi, Giovanni
Manova, Kalina
Marchand, Beyza Ural
Martínez-Zarzoso, Inmaculada
Matschke, Xenia
McCalman, Phillip J.
Medina Quispe, Pamela
Mitchener, Kris James
Miyagiwa, Kaz
Mshomba, Richard E.
Muendler, Marc-Andreas
Nair-Reichert, Usha
Najjar, Nouri
Nguyen, Daniel X.
Niepmann, Friederike
Norbäck, Pehr-Johan
Ornelas, Emanuel
Park, Jee-Hyeong
Pavcnik, Nina
Paz, Lourenço
Petsas, Iordanis
Pfaffermayr, Michael
Pham, Cong S.
Pham, Hoang
Pierce, Justin R.
Podhorsky, Andrea
Porto, Guido G.
Prusa, Thomas J.
Puzzello, Laura
Rahman, Ahmed
Reimer, Jeffrey J.
Reyes, Jose-Daniel
Ricci, Luca Antonio
Richardson, Martin D.
Riker, David
Rocha, Nadia
Rodriguez Chatruc, Marisol
Rodriguez, Peter
Rodríguez-Clare, Andrés
Rodriguez-Lopez, Antonio
Rodrik, Dani
Rouzet, Dorothée
Rutherford, Thomas F.
Ryan, Cillian
Saggi, Kamal
Salvatici, Luca
Sampson, Thomas
Schaal, Edouard
Schmerer, Hans-Jörg
Schmitt, Nicolas
Sener, M. Fuat
Sgro, Pasquale
Sheng, Liugang
Silva, Peri
Siregar, Rizki Nauli (Kiki)
Skiba, Alexandre
Slaughter, Matthew J.
Smolka, Marcel
Soderbery, Anson
Spearot, Alan
Spilimbergo, Antonio
Stein, Ernesto Hugo
Strauss-Kahn, Vanessa
Sui, Sui
Sun, Chang
Sundaram, Asha
Suranovic, Steve
Suwanprasert, Wisarut
Swenson, Deborah
Swiecki, Tomasz
Tao, Zhigang
Taylor, Alan M.
Teh, Robert
Tekin-Koru, Ay├ža
Tian, Yuan
Tomiura, Eiichi
Tornell, Aaron
Tovar, Patricia
Ulltveit-Moe, Karen-Helene (ne Midelfart)
Ulubasoglu, Mehmet Ali
Van Assche, Ari
van der Marel, Erik
Vesselovsky, Mykyta
Vogel, Jonathan
Wang, Yanling
Wei, Shang-Jin
Weinberger, Ariel
Wiberg, Magnus
Wong, Kar-Yiu
Wong, Woan Foong
Wright, Greg
Wrona, Jens
Wu, Xiaodong
Xu, Mingzhi (Jimmy)
Xuan, Luo
Yalcin, Erdal
Yang, Tzu-Han Maria
Yeaple, Stephen
Yu, Miaojie
Yun, Kwan Koo
Zhao, Laixun (Lex)
Zhong, Jiatong